HİRA.FORUM777.COM
Sitemizden daha iyi yararlanmak için lütfen üye olunuz veya giriş yapınız!
HİRA.FORUM777.COM

İslam ümmetinin direniş adresi.

AnasayfaAnasayfa  TakvimTakvim  SSSSSS  AramaArama  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» iftira: Ömer Bin Hattabın katili Ebu lulue'nin mezarı türbe haline getirildi
Paz Ağus. 22, 2010 8:46 am tarafından Elmeddin

» imam musa kazımın şehadeti
Çarş. Tem. 07, 2010 3:58 pm tarafından kevseri_resul_76_

» hayırlı cumalar
Cuma Haz. 18, 2010 2:34 pm tarafından kevseri_resul_76_

» şiaya göre nübüvvet
Cuma Haz. 11, 2010 8:54 am tarafından Admin

» SİTEMİZE YENİ LOGO ÖNERİM!
Perş. Haz. 10, 2010 6:10 pm tarafından kevseri_resul_76_

» DİNƏ MEYLİN SƏBƏB VƏ MOTİVLƏRİ
Perş. Haz. 10, 2010 10:37 am tarafından Admin

» Din haqqında ümumi anlayış.
Perş. Haz. 10, 2010 10:33 am tarafından Admin

» Selamünaleyküm
Perş. Haz. 10, 2010 10:27 am tarafından Admin

» BAZI KİTAPLAR...
Çarş. Haz. 09, 2010 8:38 pm tarafından kevseri_resul_76_

» ALİMLERİMİZ
Çarş. Haz. 09, 2010 8:23 pm tarafından kevseri_resul_76_

En iyi yollayıcılar
Admin (131)

kevseri_resul_76_ (110)

Hasan_AGA (54)

gulistan_2 (52)

Elmeddin (37)

fizilalilfatıma (29)

abdullah (19)

meshedi313 (16)

Şehadet (11)

Ahir-zaman (10)

Paylaş | 

imam Humeyni (r.a) ve ayetullah Sistani hakkında söylenenlere cevap

YazarMesaj
Elmeddin
Admin
Admin

Puanlarınız : 62
Teşekkür eildi : 0

MesajKonu: imam Humeyni (r.a) ve ayetullah Sistani hakkında söylenenlere cevap   C.tesi Ocak 30, 2010 11:37 am

Bazı internet sitelerinde İmam humeyni ve Ayetullah Sistani'nin cima konusunda verdiği fetvalar eleştirilmekte ve alimlerimiz hakkında çok çirkin ithamlar kullanılmaktadır.

Öncelikle bu sitelerde alimlerimiz hakkında söylenen bazı sözleri buraya aktarmak istiyorum.

AYNI KONUDAN DOLAYI İMAM HUMEYNİYEDE TAARRUZ VAR

İDDİA ŞU

HUMEYNİN SAPIKLIĞI

Humeyni'nin Tahrirul Vesile adlı kitabından; bu fetvasında humeyni aşağıda altı kırmızıyla çizili bölümde; "11 mesele: eşine dübürden ilişkinin caiz olması, bunun şiddetle mekruh olmasından daha kuvvetli bir görüştür eğer eşinin rızası yoksa ihtiyaten bunu terk
etmelidir" diyor 12 meselede ise dokuz yaşından küçük eşiyle süt emme çağında olsa bile ona şehvetle dokunup sarılabileceğini söylüyor!

Kullanıcı profilini gör
Elmeddin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: imam Humeyni (r.a) ve ayetullah Sistani hakkında söylenenlere cevap   C.tesi Ocak 30, 2010 12:04 pm

50-.......Bize Abdullah ibnu Avn haber verdi ki, Nâfi' şöyle demiştir: İbn Umer Kur'ân okuduğu zaman, okumasını bitirinceye kadar Kur'ân'dan başka birşey konuşmazdı. Bir gün ben onun huzurunda Mushaf'ı tuttum, o da ezberden el-Bakara Sûresi'ni okudu. Nihayet ondan bir yere ulaştığında, bana:

— Sen bu âyetin ne hakkında indirildiğini bilir misin? dedi. Ben:

— Hayır bilmem, dedim. İbn Umer:

Bu âyet şu şu hususta (yânî kadınlara arka taraflarından gelmek sözleri hakkında) indirildi, dedi ve sonra okumasına devam etti.

Ve Abdussamed'den (o dedi ki): Bana babam Abdulvâris ibn Saîd tahdîs etti. Bana Eyyûb es-Sahtıyânî, Nâfi'den; o da İbn Umer'den tahdîs etti. İbn Umer "Kadınlarınıza istediğiniz gibi geliniz" kavli hakkında:

— Kocası kadına oradan gelir, demiştir.

Bu hadîsi Muhammed ibn Yahya ibn Saîd, babası Yahya ibn Sa-îd'den; o da Ubeydullah ibn Umer'den; o da Nâfi'den; o da İbn Umer'den olmak üzere rivayet etmiştir.

Sahihi Buhari, Tefsir kitabı, hadis 50

حدثنا الحسن بن إسحاق بن إبراهيم حدثنا محمد بن إبراهيم بن عامر حدثنا أبي وعمي محمد بن عامر حدثنا أبي حدثنا أبو غالب النضر بن عبد الله الأزدي حدثنا مالك بن أنس عن نافع عن ابن عمر قوله عز وجل ‏"‏ نساؤكم حرث لكم ‏"‏ قال إن شاء في قبلها وإن شاء في دبرها‏.‏

.....Malik ibni Enes (Maliki mezhebinin imamı) Nafiden o da İbni Ömerden "Kadınlarınız sizin tarlanızdır. O hâlde tarlanıza dilediğiniz gibi gelin". ayetini rivayet etdi. Dedi: "İsteseniz önden, isterseniz makaddan"

Hafiz İsfahani, "Tarihu İsfahan", 2-ci cild

فاختلف أصحابنا في إتيان النساء في أدبارهن فذهب ذاهبون منهم إلى إحلاله وآخرون إلى تحريمه ،

(Şafii diyor ki:) "Ashabımız kadınlarla arkadan ilişki konusunda ihtilaf etmişlerdir. Onlardan bazıları bunu helal, bazılarıysa haram biliyorlar"

imam Şafii, "el Umm", Kadınla arkadan ilişki bölümü

bildirmek istediğim şudur ki, ehli sünnetten Malik (mezhep imamı), Nafi (tabiin), ibni Ömer (sahabe) ve başka bir gurup kimseler buna helal demişlerdir. acaba şiddetle şiaya saldırmak siteyenler neden bu fetvaları görmezden geiyorlar? onlar bu manzara ile karşılaşınca hemen "Ehli sünnette buna helal diyenler olsada icma ile yasaktır" diyorlar. o şahıslara sormak istiyorum nerededir o icma? bu konu ehli sünnet müçtehitleri arasında ihtilaflıdır, Şafiinin de dediği gibi bazıları helal, bazıları haram demiştir. bana ehli sünnetin bir fıkıh kitabından "bu eylem icma ile yasaktır" sözünü getire bilirlermi? mutlaka getirdikleri her fıkıh kitabında "helal diyenler de var" şeklinde bir ifade yer alacaktır.

Buhariden delil olarak sunduğum hadisi bazı kardeşler tevil etmeğe kalkacaklardır. inşaAllah bende Buhariye şerh yazan ibni Hacerden delil getirerek konuyu kapatacağım. ibni Hacer açıkca hadisin neye dalalet ettiğini söylemiştir.

şimdi, sormak istediğim şu, imam Humeyni r.a, Ayetullah Sistani bu eyleme "şiddetli şekilde mekruhdur" dediği halde o kadar eleştiriliyorlar acaba neden Malik, Nafi ve ibni Ömerde aynı şekilde eleştirilmiyorlar? oysa onlar şiddetli keraheti bırakın direk caiz demişlerdir.

En son Elmeddin tarafından Paz Ağus. 22, 2010 8:38 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Kullanıcı profilini gör
Admin
Admin
Admin

Puanlarınız : 220
Teşekkür eildi : 1

MesajKonu: Geri: imam Humeyni (r.a) ve ayetullah Sistani hakkında söylenenlere cevap   C.tesi Ocak 30, 2010 12:06 pm

Ellerine sağlık güzel kardeşim. Allah imanını arttırsın.
Kullanıcı profilini gör http://hira.yetkinforum.net
Elmeddin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: imam Humeyni (r.a) ve ayetullah Sistani hakkında söylenenlere cevap   C.tesi Ocak 30, 2010 12:08 pm

Admin demiş ki:
Ellerine sağlık güzel kardeşim. Allah imanını arttırsın.

sağolasın kardeş. amin ecmain
Kullanıcı profilini gör

imam Humeyni (r.a) ve ayetullah Sistani hakkında söylenenlere cevap
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Mod, medyan
» Staj başlatma Hakkında
» Astral seyahat hakkında...(Soru cevap )
» Kul Hakkı